אבני חן

דף הבית

 

אבני חן

אבני חן

 

אנשים רבים מכירים את אבני החן בשם 'קריסטלים'. משתמשים בקריסטלים לרוב בתכשיטים. חשוב לדעת כי אבני החן מקורם בקליפה של כדור הארץ והצבע של כל אחת מהן נקבע על פי עוצמת החום שאליו היא נחשפה בתהליך הפיכתה לגביש.

אבני חן שנחשפו לחום יותר גבוה, זכו להיות בעלי צבעים עמוקים יותר. דבר נוסף שחשוב לדעת הוא שככל שהאבן חן יותר קשה כך היא בעלת ברק יותר גבוה. גם הליטוש והשקיפות של האבנים משפיעים על רמת הברק שלהן. האבנים המכונות: 'אבני חן', מוכרות לכולנו. אחת מהאבנים המוכרות ביותר היא אבן היהלום. היהלום מוגדר כאבן קשה במיוחד ולכן גם הברק של היהלום חזק מאוד. אבן חן נוספת היא אבן הרובי, אבן החן האדומה המשובצת בטבעות ותכשיטים רבים. אבן הספיר גם היא מוכרת בזכות יופייה וצבעה הכחול, למרות שאבן הספיר הכחולה היא המוכרת ביותר, ניתן למצוא אותה בצבעים רבים נוספים.

האמרלד, טורמלין, טנזנייט הן אבני חן נוספות אשר פחות מוכרות לקהל הרחב. ג'ספר ואגת- הם אבנים המשתייכות לאבנים ללא הברק.

כיצד קובעים אם אבן יקרה או חצי יקרה? אבנים יקרות הם: יהלום, אמרלד, ספיר ורובי. אבני חצי יקרות הם: איולייט, פרידות, גארנט, סיטרין ועוד. חלוקה זאת נעשית בהתאם לפרמטרים הבאים: סוג האבן, איכות האבן, עד כמה אבן חן מוגדרת כנדירה, מה הגוון שלה, רמת הצלילות שלה והמחיר שלה. מלבד זאת חשוב לדעת כי את אבני החן היקרות ניתן למצוא לרוב בסלעי משקע, סלעי פרץ וסלעי צפחה.

 

 

תודה! כבר אהבת את זה.