מהו בצק סוכר?

דף הבית

 

עוגת בת מצווה

רונית – פינוק של מאפים

כשרוצים להכין עוגה מיוחדת ויפה, מצופה בציפוי חלק לגמרי שתבלוט בשטח, בצק סוכר זאת התשובה שחיפשתם. בצק סוכר הוא ציפוי לעוגות (או ממתקים) העשוי כולו מסוכר מים וגלוקוזה. הטעם מתוק, הצבע הבסיסי שלו לבן-קרם, והמרקם שלו משיי. שלא כמו הקרמים האחרים בהם משתמשים לקישוט עוגות חתונה ועוגות מפוארות אחרות, כמו קרם חמאה או קרם שמנת, בצק סוכר מונח על העוגה בצורה מרשימה וחלקה לגמרי ללא גבשושיות.

בתקופת הרנסנס, בין כל האמנויות המתפתחות כגון ציור ופיסול, בצק סוכר גם הוא נכנס לשימוש. בזמנים ההם מחיר הסוכר היה גבוה, לכן ערבבו את הסוכר במים ולפעמים בקרם שקדים (מרציפן).

השימוש בחומר בצק סוכר דומה לחימר או פלסטלינה. ניתן לרדד אותו למרקם נוח לעבודה ומלבד הציפוי הנותן לעוגה מראה אלגנטי, ניתן לפסל איתו כל צורה וכל פיסול העולה על הדעת. זהו באמת סוג של אמנות הנותן לאמן להתבטא וליצור עוגות מקושטות ומרשימות.

בגלל טעמו המתוק מאוד לא כולם אוהבים את הטעם, אבל בגלל תכונותיו הדומות לפלסטלינה, ניתן לחתוך פרוסה מהעוגה ולקלף רק את בצק הסוכר- כמובן חשוב שהעוגה הצופה תהיה טעימה…

ניתן להשתמש בחומר בצק סוכר גם לעוד מטרות מלבד קישוט עוגות. למשל ליצירת סוכריות בצורות שונות העשויות מבצק סוכר, לקישוט מאפינס וקאפקייקס (עוגות אישיות), או כתוספת קטנה של פיסול בחומר בצק סוכר שמוסיפים לעוגה שמצופה בקרם אחר.

 

היום עוגות מעוצבות ומקושטות בצק סוכר הן מאוד נפוצות בבריטניה, ארצות-הברית, אוסטרליה ואצלנו בישראל.

 

 

 

תודה! כבר אהבת את זה.