כיצד להקנות לבית מראה יוקרתי

דף הבית

אומנות הפסיפס היא יצירה שמורכבות משברים קטנים של חומרים כמו זכוכית צבעונית, אבן וקרמיקה, שמחוברים זה לזה כמו פאזל. בהיבט העיצובי הפסיפס יכול להיות תוספת אומנותית דקורטיבית שתעניק לבית תחושה של יוקרה.

מלאכת הפסיפסים אינה אומנות חדשה. למעשה,הפסיפסים נמצאים בשימוש כבר מאות בשנים, וניתן לראות שרידי פסיפסים שקישטו מבני פאר בעת העתיקה ופסיפסים מחומרים שונים, כמו פסיפס זכוכית, שמקשטים עד היוםבתי תפילה ובעיקר כנסיות.

אם גם אתם עייפתם ממראה הבית שלכם, או אם הביתבאמת זקוק למהפך ולשיפוץ,הנה מספר רעיונות לפסיפסים שיוכלו להעניק לבית מראה מעוצב ויוקרתי:

כללי

שימוש בפסיפס הוא אפשרות קלה לקישוט הקירות והרצפה בכל אזורי הבית. פסיפס זכוכית, לדוגמא יוסיף לחדר מראה עליז וצבעוני, ופסיפס מאבן טבעית יכול להוסיף אווירה כפרית.אפשר להכין פסיפס שיתוכנן באופן שיטתי ומובנה או פסיפס שיחובר באופן אקראיולא מתוכנן.

אנשים בעלי ידיים טובות ששמירת הסביבה נמצאת בראש מעיניהם,יכולים לייצר במו ידיהם פסיפסים מחומרים ממוחזרים (כמו שברי זכוכית, קרמיקה צלחות ישנותאואבנים טבעיות).

הפסיפס הוא עמיד ויציב וניתן להשתמש בו גם במרפסת חיצונית וגם באזורים לחים ורטובים בתוך הבית, כמו המקלחת והמטבח. ניתן לשבץ פסיפסיםגם בגינה, בשבילי הגישה לבית,ובבריכת השחייה.

רצפות. אחת הדרכים הטובות ביותר לשימוש באומנות הפסיפס היא לשלב משטח של פסיפס בין אריחי הרצפה. בדרך זו ניתןליצור תבניות ריצוף יפהפיות.אפשר לבחור גם באריחים שמיוצרים לפי טעמו האישי של הלקוח.

קירות. הוספה של פסיפס לאחד מקירות החדר תשדרג ותשנה כליל את האווירה והעיצוב של החדר. אמנם, תוכלו לשלב פסיפס מקרמיקה בקיר מחופה אבן, או להוסיף פסיפס זכוכית לקיר שמצופה בגרניט. אבל, בכל מקרה, התוצאה הטובה ביותר תתקבל לאחר תכנון נכון. היום, הטכנולוגיה מאפשרת לכם לראות כיצד ייראה העיצוב הסופי בעזרת סימולציה של תכנת מחשב.

ריהוט. ניתן ליישם אומנות זו לשדרוג רהיטים כמו שולחן ישן או שידה עתיקה. פסיפס זכוכית למשל, הוא אפשרות נהדרת לחידוש פני השטח של שולחן מרופט. על ארונות המטבחאפשר להוסיףציור שלפירות וירקות שעשוי מפסיפס.

חדרי אמבטיה. למרות שבחדר האמבטיה קיימת רטיבות ולחות גבוהה, אפשר לשלב בחדר הרחצה פסיפס אלגנטי. לדוגמה,כמה פסים של משטחי פסיפס זכוכית יעניקו לחדר מראה נוצץ, יוקרתי וצבעוני. מלבד הרצפות והקירות ניתן לשלב אריחי פסיפס אלגנטיים גם מסביב למראות בחדר האמבטיה.

לאומנות הפסיפס אין גבולות, היא קוראת דרור לדמיון וליצירתיות של האומן, ומעניקה חירות מוחלטת מבחינת החופש הדקורטיבי.

תודה! כבר אהבת את זה.