כיצד ניתן לשמר ולחדש רהיטי עץ בבית ובגן

דף הבית

נתמקד במאמר זה בחידוש רהיטי העץ על ידי ניקוי ושחזור של ברק העץ המקורי.

כשמדובר בשחזור רהיטים, חושבים על הורדה של שכבת הגימור הישנה שצריכה תהליך עבודה רציני ומבולגן. וגם אז לפעמים התוצאות לא מדהימות כפי שקיוויתם. למרבה המזל, לא צריך תמיד להוריד את כל שכבות הצבע והגמר כדי לשחזר את הרהיט ולהגיע לברק המקורי של העץ.

כיוון שאתם עומדים לשמר את האופי והגימור המקורי, הרהיטים שלכם ישמרו על יופיים העתיק. עם זאת, לפני שאתם מחליטים שהרהיט שלכם הוא אכן עתיק ויקר ערך, כדאי להתייעץ עם מומחה עוד לפני שאתם מתחילים בשיפוץ.

בשלב הראשון מומלץ לנגב את רהיט העץ בספירט, כדי להדגיש את המצב של הגימור הישן. לפני שאתם מתחילים על תיקון כלשהו, נגבו בספירט כדי שתוכלו להחליט מה צריך להתבצע בשלב הבא. הספירט מאפשר לחשוף כיצד ייראה הרהיט עם לא יותר מאשר שכבת גימור. אל תדאגו, זה לא יפגע בגימור.

אם הרהיט נראה טוב לאחר טיפול הספירט, כל מה שאתם צריכים לעשות זה לנקות את פני השטח, למרוח בשמן ולנגב. אם פני השטח נראים רע, גם לאחר השימוש בספירט, תצטרכו לנקוט בצעדים אחרים כדי לשחזר את הגימור.

  1. ניקוי הרהיט בעדינות בעזרת מים וסבון כדי לנקות כל סימן של לכלוך, וייבוש הרהיט.

מומחים מדגישים שניקיון יסודי הוא צעד ראשון חשוב בכל פרויקט חידוש רהיטים וצריך להיעשות לפני שבכלל חושבים על השלב שמצריך צבע לעץ. לפעמים הניקוי יסיר לכלוך של שנים וישחזר את רוב הברק המקורי של העץ. לניקוי גילופים ופיתוחים ברהיט השתמשו במברשת מתאימה. כשתסיימו את הקרצוף במים וסבון, שטפו את המשטח עם ספוג סחוט ממים נקיים, ואז ייבשו אותו. אפשר להיעזר במגבות נקיות.

2. הסרת טבעות לבנות עם חומר מיוחד.

לפעמים קל להיפטר מטבעות לבנות ולפעמים הן יכולות להיות סיוט אמיתי. קודם כל מורחים על הטבעת ווזלין ונותנים לחומר להישאר במשך הלילה. השמן שבווזלין יחדור לגימור ויסיר את הטבעת, או לפחות יהפוך אותה לפחות גלויה לעין.

אם זה לא עובד, אפשר לגשת לחנות חומרי בניין ולחפש חומר מיוחד שמיועד להסרת טבעות אלה. שימו לב, לעיתים קרובות החומר יעבוד, אבל לפעמים הוא ישנה את הברק.

תודה! כבר אהבת את זה.