מוצרי חשמל נסתרים מן העין

דף הבית

תחום העיצוב נחשב לדינמי בכל קנה מידה, עם שינויים שחלים בו חדשות לבקרים, ומגמות משמעותיות שבכוחן להפוך לטרנד. אם מתבוננים על התחום בשנים האחרונות, ניתן להצביע על מגמה מהותית אחת, והיא הנטייה למינימליזם. במילים אחרות: אנשים כיום מעדיפים לשמור על השטח של הבית שלהם – המצומצם לרוב – ולהסתיר את כל מה שתופס מקום, וניתן להסתרה. וכאן בדיוק מוצרי החשמל נכנסים לתוך התמונה.

מזגנים

אחד המוצרים שנהוג להסתיר בשנים האחרונות הוא המזגן, מוצר חובה בכל בית ישראלי. מה שהופך מזגניםלנסתרים הוא ההתקנה שלהם, במגוון דרכים, בתוך קירות הבית – כאשר הקיר לא מאפשר זאת, ניתן להוסיף קיר גבס על גביו. אפשרויות אחרות מבוססת על הנמכה של התקרות, בתוכן נמצאות מערכות המזגן השונות, או לחילופין הסתרת המזגן ברהיטים דוגמת שידה או ארון. מה שמקבלים, בכל אחד מהמקרים, הוא אך ורק את פתחי האוורור, ומכאן שיש חיסכון משמעותי במקום.

טלוויזיות

מוצר חשמלי נוסף בכל בית ישראל הוא הטלוויזיה, שמגיעה כיום במגוון דגמים, גדלים וטכנולוגיות. לא כולם נותנית על כך את הדעת, אבל גם את הטלוויזיה אפשר להצניע: האפשרות הראשונה היא למקם אותה בתוך ארון או שידה מיוחדים. למעט הצורך לפתוח את הרהיטים על מנת לצפות בטלוויזיה (בחלק מהמקרים), פיתרון זה נחשב לנוח במיוחד.

פיתוח מרכזי של השנים האחרונות לוקח את ההסתרה של הטלוויזיה מספר צעדים קדימה. ניתן למצוא כיום טלוויזיה שכאשר המסך שלה כבוי, מופיעה במקומו, תאמינו או לא, מראה. מכאן, שההסתרה מאפשרת להכניס לתמונה פריט עיצובי (ושימושי) במיוחד.

מקום ההסתרה האידיאלי: מטבח

אם יש חדר בבית שבו הסתרת מכשירים חשמל נפוצה, יהיה זה המטבח. זאת, כמובן, בשל שילוב של מספר גורמים: אחרי הכול, בחדר זה הריהוט ומוצרי החשמל הולכים פעמים רבות יד ביד, ובו, למען נוחות העבודה והשטח המצומצם, ההסתרה הופכת לא פעם לכורח המציאות. אפשר למצוא כיום לא מעט ארונות המתוכננים באופן שיאפשר "להחביא" בתוכם קולטי אדים או תנורים, למשל, כשלא פעם ההסתרה משפרת את העיצוב הכולל.

אז איך מתחילים?

הדוגמאות שהובאו כאן מספרות חלק ניכר מהתמונה של הסתרת מוצרי חשמל, אבל לא את כולה. תחום העיצוב כיום ממציא פתרונות יצירתיים לרשימה ארוכה של מוצרים, בהתאם לתנאים הספציפיים בכל בית ובית. מיקרוגל, טוסטר, מחשב – את כולם ניתן להסתיר, עם קצת יצירתיות, וכן – פעמים רבות גם באמצעות סיוע של מעצב פנים מהשורה הראשונה, או אפילו בעל מקצוע שייצור את פתרון ההסתרה יש מאין (ארון, למשל, יתוכנן ויבוצע על ידי נגר).

בעיקרו של דבר, לא מעט גורמים צריכים להשפיע על ההחלטה אילו מוצרי חשמל להסתיר, אם בכלל, ובאילו אמצעים. חשוב להתבונן על העיצוב הכולל, מספר מוצרי החשמל ואופן השימוש שלהם של כל בני הבית בהם. באם המכשיר החשמלי בו נעשה שימוש תדיר מוסתר היטב, אך מצריך אי אילו מאמצים לפני כל שימוש בו, חלק מיתרונות ההסתרה מתבטלים להם.

 

 

 

תודה! כבר אהבת את זה.